Dům a zahrada

Připravte svou zahradu na jaro a nezapomeňte na okrasné květiny!

Pro všechny ty, kteří vlastní dům a zahradu je jaro nejnáročnějším obdobím. Zahrada se totiž musí na jaro zase připravit a tak je na čase začít. 

Připravte svou zahradu na jaro a nezapomeňte na okrasné květiny! 

Všem zahrádkářům a majitelům rodinných domů začíná na jaře zase ten stejný kolotoč. Po zimě je třeba mnoho věcí zařídit a připravit, aby byla zahrádka krásná, neměly by na ní chybět okrasné květiny. Pokud máte keře, je třeba je ořezat, pokud pěstujete zeleninu, je třeba ji začít sázet, ale je nutné se postarat i o záhony s květinami. Právě krásně barevné kytičky dokážou zkrášlit každou zahrádku a dělají nám radost. Co je tedy třeba udělat hned, jak se začne jaro hlásit o slovo? 

jarní zahrada

S prvním sluníčkem jděte na zahradu 

Každý zahrádkář se na tohle období jistě těší ze všeho nejvíce, zatímco v zimě zahrada spala a byla tak trošku smutná, na jaře se zase začíná všechno probouzet. Pokud chcete mít zahrádku krásnou, je třeba jí na jaře věnovat největší péči. Okrasné květiny by neměly chybět na žádné zahradě, dodávají krásný vzhled zahradě ale i celkově dokážou rozveselit a u každého domečku se zahrádkou nesmí chybět. Vyjděte proto s prvním sluníčkem vstříc jaru a věnujte se svým záhonům. 

Jakmile se záhonkům nebudete dostatečně věnovat, jen těžko vám začnou květinky růst a zelenat se, následně také kvést. Po zimě je nutné záhony ošetřit, pryč by měl jít veškerý plevel, který pak brání růstu rostlinám a květinám, které tam chceme mít. I půda potřebuje po zimě restart, je tedy dobré ji dobře prokypřit, popřípadě přidat hnojivo a všechno, co by v záhonu nemělo být, musí přijít pryč. Odtrhejte nejen plevel ale i zbytky poškozených či napadených rostlinek. 

barevné tulipány

Co na jaře sázet? 

Se začátkem jara se klasicky sází všechny cibuloviny, ale pokud máte i předsazené trvalky, můžete je pomalu dávat z květináčů pryč a můžete je nasadit do připravené půdy. Pozor jen na to, že ještě na jaře, tedy v jeho začátcích, si s námi počasí docela hraje, náchylné květiny tak mohou mít ještě čas. 

Jakmile se začne zahrada zelenat, víme, že nastalo to nejkrásnější období v roce.