Muži

Pánové tvorstva

Muži pro mě byli stále a jsou velkou záhadou. Nikdy jsem se v nich nevyznala a nemyslela jsem si, že jsou to většinou bábovky. Pamatuji si totiž na několik případů, kdy se mi to jen potvrdilo. Bylo to asi před patnácti lety, když jsem byla sama na zahradě a potřebovala jsem osekat strom. Byl moc velký a několik větví bylo uschlých, takže strom byl děsně nevzhledný.

Muži se hádají velmi často

Mám ráda, když to mám na zahradě všechno pěkné a dokonale udělané, takže ten strom musel jít pryč. Navíc jsem přeci žena, a ty mají všechno rády pěkné a bez chybičky. A protože jsem nechtěla čekat, až se někdo svolí a půjde strom dát pryč, tak jsem se do toho pustila sama. Víte, měla jsem tolik slibů, že ten strom skácí ten a ten muž. Měla jsem to slíbené, že do týdne to půjdou pánové skácet. Ovšem uběhly dva týdny a strom pořád stál. Uběhl další týden a strom stále stál a nikdo se mi neozval. Když jsem se pak ozvala já, tak pán řekl, že nemá čas. Divila jsem se, proč se onen muž neozval teda dřív! Byla jsem v šoku a byla jsem i děsně naštvaná, protože jsem si mohla domluvit někoho jiného.

Pánové jsou někdy líní

A to jsem taky udělala. Jenže i ten jen sliboval a nic z toho. Prý může přijít hned druhý den, že má volno a nemá co dělat. Byla jsem v sedmém nebi a byla jsem ráda, že ten ohavný strom bude konečně pryč. Ovšem uběhly tři dny a strom i tak stále stál. Zavolala jsem onomu muži a ten mi řekl, že mu do toho něco vlezlo. Nechápu ale, že se teda neozval dřív! Byla jsem v šoku a pěkně naštvaná. Dala jsem mužům ještě třetí a poslední šanci. Dala jsem si raději inzerát. Během hodiny jsem měla si dvacet zájemců a všichni mohli zítra. Tak jsem si náhodně vybrala. A bohužel i tak jsem pohořela! Nikdo nikdy neměl pak záhadně čas. Později jsem se dozvěděla, že jim to manželky nechtěly dovolit. Buď z důvodu, že se bály, že se manželé zraní nebo spadnou a budou mít horší následky nebo ze žárlivosti. Jsem pět let bez muže a ony si myslí, že hned po některým skočím. Víte, zadaného nebo ženatého muže nikdy nechci a o takové ani nestojím. Není to nic pro mě. Nakonec jsem si ale strom pokácela raději sama.