Politika je za vším

To se to vykládá nesmyslné sliby před volbami, za peníze daňových poplatníků, přesněji za miliony, které by se jistě dali využít jinde efektivněji. V mnoha státech odcházejí lidé do politiky, až když něco znamenají, ale u nás, u nás je to jinak. U nás se chodí do politiky, abyste něco znamenal. A podle toho to také vypadá. Neustálé narůstání státního deficitu, zadlužování občanů, zhoršování životní úrovně obyčejných lidí.
zasedací místnost politiků
Neustálé zdražování, při stejných mzdách a pozor, důchodci těšte se, Vy co jste budovali tento stát, co jste celý život dřeli až do úmoru, slavnostně Vám dáme o pár desetikorun měsíčně více.  To bude mejdan. Jednou měsíčně si budete moci koupit kousek masa. A co ti nahoře, ti co nám vládnou? Ti si nacpávají žaludky obědy, které mají dotované námi, zapijí panáčkem něčeho ostřejšího a usednou do svých lavic číst si noviny, znuděně projíždět internet nebo rovnou si hodit šlofíka a prospat se do růžova. Potom za to každý měsíc brát tučné peníze a ještě náhrady za všechno možné i nemožné.
loď s uprchlíky
To si to ten politik ale žije že? Občas se musí zviditelnit v médiích nějakou opileckou šarvátkou, luxusním hotelem s milenkou za peníze daňových poplatníků, občas se nechat vyfotit do novin s nějakým nesmyslným blábolem, kdy politik dokáže jak daleko je od života obyčejných lidí, jak vůbec netuší, jaké to je žít z kapsy do úst, jak se říká. A pozor, jako bonbonek, když se Vás některý z drzých novinářů zeptá na základní věci o našem státě, které zná každé dítě základní školy, tváříte se jako by na Vás bylo mluveno nějakou cizí neznámou řečí a nakonec vypustíte z úst takovou perlu, že občan, když to v novinách čte při obědové pauze ve fabrice, neví, jestli se má smát, nebo brečet. Ale ne všichni politici jsou stejní, někteří trpí často virózou při prezentaci státu, takzvaně virózou  alkoholózou.

Previous

Next