Zábava

Focení pro zábavu nebo profesionální fotograf na úrovni?

Jestliže jsme zahlceni pocitem nudy, pak bychom to měli změnit. Člověk, který vykonává zálibu nebo činnost, která ho baví a dělá ho šťastným, nepociťuje tíhu nudy. Zábavou je pro něho vše, co si sám vybral a nebyl do něčeho nucen. Pokud hledáte tu správnou zábavu, která nezahrnuje klasické formy zaplnění Vašeho volného času, pak je volbou něco výjimečného. Mysleli jste někdy na zábavu, která je spojená s umění? Nebo raději volíte klasické druhy zábavy? Co když spojíte příjemné s užitečným a Vaší zábavou bude záliba, kterou můžete přenést do profese? Není to skvělé, když je Vaší zábavou koníček, který vykonáváte ve volném čase i v práci? Najdete pár lidí, co to takhle mají a můžu říct, že jim dost závidím. Věnují se totiž profesi, která je baví, do které nejsou nuceni. A teď Vás jistě zajímá, co mám namysli, že? Níže bude psáno…..

Fotoaparát značky SAMSUNG

FOCENÍ JE VAŠE ZÁBAVA, KTEROU VYPLŇUJETE VOLNÝ ČAS

Focení je Vaše zábava, ke které se hrnete vždy, když máte volný čas. Těšíte se, až uděláte nějaký nový záběr, ze kterého budete mít radost. Zkoušíte fotit více kategorií. Začínáte vidět věci z jiného úhlu pohledu. Vnímáte okolí a lidi v jiném světle. Vybíráte místa, která dosud nebyla ve Vaší hlavě zajímavá. Zjišťujete, že k focení nevadí slunce, déšť nebo sníh. Procházíte se v přírodě s fotoaparátem a najednou zjistíte, že to může být mnohem pestřejší. Nejen že měníte svoje foťáky v lepší fotoaparáty, ale začínáte se zajímat do hloubky, co vše fotografování obnáší. Jestli Vás to chytlo natolik, že chodíte s fotoaparátem spát, je na čase se této zábavě začít věnovat naplno. Je velký rozdíl, když děláte něco, co Vás nesmírně naplňuje. Hlavně začnete i rozdílně vnímat emoce lidí, které pro Vás dosud byli samozřejmé.

Důležité rozhodnutí stojí před Vámi. Zda zůstanete fotografem (amatérem), co bere focení jako zábavu nebo máte zájem postoupit o level dál. Jestliže jste focení propadli natolik, že Vás nic jiného nezajímá, můžete zkusit fotografa jako profesi. Musíte si ale uvědomit, že fotit, živit se focením a prosadit se, je něco úplně jiného. Být profík fotograf, už není taková brnkačka, jak se zdá.

Muž, profesionální fotograf

FOCENÍ, KTERÉ JE PRO VÁS ZÁBAVOU A CHCETE SE STÁT PROFESIONÁLNÍM FOTOGRAFEM

° Víc než polovina úspěchu je díky kontaktům, které fotograf získá díky vztahu mezi ním a klienty

° Můžete mít dokonalou fotku, ale musíte dosáhnout důvěry klienta

° Fotograf pracuje s lidmi, proto je potřeba vytvořit příjemné prostředí, umět se přizpůsobit lidem a

prostředí, kde bude focení probíhat

° Musí být trochu psycholog, aby se dostal pod kůži a dostal z nich takové fotky, které potřebuje

° Fotograf musí být aktivní a kreativní

° Osobnost fotografa by měla být taková, aby klienti vycítili, že jsou v dobrých rukou

Zda zvažujete Vaši zábavu fotografování proměnit v profesi, pak počítejte s tvrdou konkurencí. Budete čelit dlouhé cestě a překážkám, které musíte překonat. Ač se zdá být jednoduché vzít fotoaparát do ruky a udělat fotku, opak je pravdou. Aby se z fotografa (amatéra) stal profesionální fotograf na úrovni, musí tvrdě makat a věnovat se tomu naplno. Nesmí dopustit, aby selhal a konkurence ho sežrala. Za jeho profesí stojí roky praxe, vzdělávání, oddanost, píle. Tak jaké je Vaše rozhodnutí? Zůstanete u focení jako amatér, který to dělá pro zábavu? Nebo risknete těžký boj o prosazení se v této profesi jako fotograf?