Zdraví

Pozdrav měsíci

Cvičení jógových cviků je oblíbené napříč celou generací. Pomáhá udržet ohebnost, vitalitu a tím i zdraví. Může zabrat tři minuty i celé hodiny, pokud je spojené s meditací. Krom pozdravu slunci, které se doporučuje cvičit každé ráno pro rozehřátí a nabuzení organismu, nám tato komplexní nauka přináší i pozdrav měsíci, říká se mu čandra namaskár. Již méně známou sestavu která přináší chladivou a očišťující energii jako je sama luna, tedy ideální před spaním, kdy harmonizuje a uklidňuje, si zkuste zacvičit i vy.

žena sedí u moře

Jdeme na to!

 

Pozice, při kterých jdete do strany, začínejte vždy nalevo a poté půjdete napravo.

 

1.    pozice

Rozkročte se na šířku kyčlí, rozpažte a vytvořte z dlaní a prstů mističky, s nádechem do nich naberte měsíční energii a vzpažte. S výdechem se pohlaďte od hlavy přes hrudník a touto energií se polijte. To zopakujte 3 x – 5x a poté přesuňte ruce za záda, kde spojíte dlaně k sobě, prsty směřují k lopatkám, mírně se s nádechem zakloňte a následně lehce s výdechem předkloňte. Pak opět s nádechem se narovnejte a proveďte plynule pozici 2.

2.    pozice

Vytočte levé chodidlo s pánví do strany, pod úhlem čtyřiceti pěti stupňů pravé a s výdechem se předkloňte k levé noze, ruce mějte za zády složené na bedrech. S nádechem se narovnejte. To stejné proveďte na druhou stranu.

3.    pozice

S nádechem vytočte levé chodidlo, s výdechem se opřete o zem u něj o prsty levé ruky a pravou nohu rovně zdvihněte do pozice fajfka, pravá ruka míří vzhůru. S nádechem se narovnejte a opakujte na pravo.

4.    pozice

S nádechem vytočte levou nohu směrem ven, zvedněte pravou paži a levou rukou se s výdechem po levé noze svezte směrem ke kotníku. S nádechem se vraťte do původního stoje.
muž a měsíc

5.    pozice

Při nádechu otočte nohy i trup doleva, při výdechu předpažte oběma pažemi, ruce dejte v pěst, palce míří vzhůru. Při dalším nádechu se pravá ruka stáhne k tělu loktem vzad, jako ba chtěla natáhnout tětivu, při výdechu imaginární luk vystřelí a vy se vrátíte do původního postavení. Procvičte i pravo.

6.    pozice

S nádechem vytočte nohy na levou stranu spolu s pánví. S výdechem se mírně předkloňte, pravá noha s odlepí od země a pokrčí se, natáhněte mírně prověšenou levou paži a prsty pravé ruky se chytněte za pravý nárt. S výdechem se vraťte do původní pozice. Zopakujte na druhou stranu.

7.    pozice

Opět s nádechem naberte do dlaní měsíční energii, pohlaďte se s ní jako v prvním kroku a s posledním opakováním s nádechem zvedněte ruce nad hlavu, spojte dlaněmi k sobě a s výdechem posaďte za hlavu.