Produkty

Vzácný a výživný je pohankový med

Med je naprosto zdravá pochutina, kterou nám navíc nabízí sama příroda za pomoci včelaře, který své včelky miluje a medík je tak plný úžasné energie, kterým ho nabíjí láska včelařova a pilná práce pracovitých a přičinlivých včeliček.

Včelstva jsou sama o sobě úžasná, ta vzájemná koordinace, každá včelka bez řečí ví, co má dělat, a to bez povídání za šumění křidélek také dělá. Včelky jsou rozděleny na létavky, kojičky, mladší včelky se starají o čištění buněk a ošetřují plod a starší larvy krmí potravou, která je smíšená z medu a plynu. Nikdo jim nic nemusí říkat, všechno vědí. Mladší včelky proto krmí mateří kašičkou. Mezi včeličkami vládne naprosto jasná dělba práce jako například – dusají pyl v buňkách, ošetřují matku, od létavek jiné včely přejímají potravu a přenášejí ji do buněk, stráží česlo, přinášejí vodu, sbírají nektar a pyl, staví plástve a další a další práce.

včela květ

Jestliže je včelstvo zdravé a daří se mu, daří se i včelaři, který pak s radostí vytáčí ve vhodném období špičkový včelí med. Včelař pozná správnou dobu stáčení podle toho, že včelky začínají víčkovat zásoby, což znamená, že nektar již zpracovaly na med. Tím pádem je med zralý a připravený k vytáčení.

rostlina pohanka

Medů je spousta různých druhů, podle toho, z jakých květů sbírají tyto pilné létavky nektar. Jedním z druhů zdravého a výtečného medu je i p o h a n k o v ý m e d, který obsahuje všechny vitamíny včetně B 1, B 2, B 3, známé „céčko“, vápník a další, které se do medíku dostávají přirozenou cestou jako spousta hořčíku a rutin. Pohankový med je vzácný, protože pohanka se nepěstuje tak často, jako například řepka a jiné zemědělské plodiny. Je vysoce výživný díky obsahu právě přírodních látek. Má úžasnou karamelovou chuť a typické tmavé zbarvení. Naše rada na závěr: Je skutečně velmi vzácný a pokud si chcete osladit bylinkový čaj, volte raději jiný druh medu a pohankový si skutečně vychutnejte v původním stavu.