Vztahy

Na čem ve vztahu opravdu záleží a kdy je lepší vztah ukončit ?

Asi všichni se shodneme na tom, že vztahy dokážou být někdy pořádně složité, ale hrají  v našem životě významnou roli, proto ať už se nacházíme v jakémkoliv vztahu, měli bychom se cítit příjemně, cítit oporu v tom druhém a vzájemně si důvěřovat, bez ohledu na to, v jakém vztahu se nacházíme, důvěra ta musí být. V momentě, kdy tam  není , měli bychom se zamyslet, jestli takový vztah má vůbec smysl – bez vzájemné důvěry a podpory to zkrátka nejde.

tym_pratelstvi_vztahy

Se svým partnerem bychom se neměli bát mluvit. O čemkoliv. Co nás těší, ale také bychom měli mluvit o tom, co nás trápí, svěřit se se vším, protože největší oporou pro nás by měl být partner anebo manžel, takže pokud se nám ve vztahu něco nelíbí, něco nám je nepříjemné, měli bychom umět to svému partnerovi beze strachu říct. Komunikace je velmi důležitá pro budování nebo navazování jakéhokoliv vztahu.

Pokud se dostaneme do bodu, kdy se bojíme cokoliv říct… Myslím, že to je právě ten pomyslný červený vykřičník, kdy je na čase vztah ukončit. Jasně, že někdy se stane, že se nám o něčem špatně mluví, protože je to citlivé téma, ale myslím tím, pokud to není jen momentální pocit, má to dlouhodobé trvání nebo se přestáváme ve vztahu cítit  bezpečně. Opravdu to smysl nemá, protože se budeme akorát déle trápit a stejně dříve či později se s největší pravděpodobností vztah rozpadne.

pomoc_holcicka_vztahy

Zkrátka ať už se jedná o kterýkoliv vztah, nemá cenu v něm setrvávat, pokud se v něm necítíte dobře!

Neměli bychom se měnit jen kvůli někomu, abychom se někomu zalíbili, dělat něco, protože to chtějí ostatní. Pokud cítíte, že byste chtěli změnu Vy sami, pak jí udělejte a na nic nečekejte, ale pokud ne, nedělejte to. Nedělejte nic, co sami nechcete, nedělejte to, jenom proto, že se to líbí druhým. Zůstaňte sami sebou a posilujte vztahy jenom s těmi lidmi, na kterým Vám záleží a cítíte se s nimi dobře.

Lidé, kteří ve Vás vyvolávají nepříjemné pocity, chtějí, abyste se kvůli nim změnili, necítíte se s nimi dobře, nechte je odejít, nestýkejte se s nimi. Takové lidi ve svém život nepotřebujete, nebojte se to udělat. Takové vztahy člověka akorát vyčerpají. Život je krátký na to, plýtvat energií pro lidi , se kterými Vám není dobře.

Někteří z Vašeho života odejdou a jiní zase přijdou J Nebojte se, nikdy nejste sami.