Web

Nejčtenější typy článků na českých blozích

Svět blogů je plný zajímavých článků, u kterých si čtenář dobře odpočine, nebo se i dozví. Blogeři a blogerky tvoří texty na různá témata, ale především se věnují oblastem, které jsou hodně žádané, neboť jim vydělají nějakou tu korunu vzhledem k masové popularitě. Jelikož se v tomto světě již nějakou dobu pohybuji, zaznamenal jsem několik druhů článků, co dnes letí napříč blogery a blogerkami. Pojďme se společně podívat o jaké typy jde.
vložte nadpis článku
 
Produkty měsíce
Převážně dívky popisují, recenzují a sdílení své favority na poli produktů, co využívaly celý měsíc. Pro představu se jedná například o obaly na mobil, make-upy, praktické věci či cokoliv dalšího, co buď samy koupily, nebo jim to bylo věnováno za účelem propagace určité firmy. Je obecně známo, že pokud má autor blogu vysokou návštěvnost a základnu čtenářstva, firmy se o takovéto lidi rvou, aby je mohli zviditelnit. Tito lidé získávají různé věci zdarma výměnou za sdílení a pozitivní recenze.
 
Outfity dne
Focení a následný popis oblečení, co si holka ten den na sebe obleče je jistota. Inspirace na tématické články může někdy chybět. Každý den je možno publikovat příspěvek, ve kterém se blogerka pochlubí, co za ten den nosila a svůj „outfit“ podrobněji popíše stylem, kde jednotlivé části koupila, kolik stál nákup, o jakou značku se jedná apod.
 
DIY
Z anglického „Do It Yourself“. Tento žánr je především o ručně vyrobených výrobcích. V příspěvcích této kategorie najdete návody, jak a co udělat, jak být kreativní a zapojit fantazii, či kupříkladu jak si ozvláštnit svůj oděv, aby nevypadal fádně.
 muž čtoucí článek
Tipy a návody
Hledáte-li postupy, jak třeba něco složit, opravit nebo provést, hledejte pod těmito štítky. Zároveň články s označením „tipy“ vám doporučí různé předměty, které byste si měli koupit a vyzkoušet. Recenze na tyto předměty vás definitivně přesvědčí o tom, že si to prostě musíte koupit, a že jste bez toho dosud nemohli žít. Ve většině případech se jedná o placené spolupráce, jejichž cílem je vychválit daný výrobek do nebes, přesvědčit potencionální zájemce a vyždímat z toho co nejvíce financí.
 
Názory
S názory autorů vlastních stránek se roztrhl pytel. Čtenáři si rádi přečtou, jak onen pisálek vyjadřuje svůj postoj na určitou situaci nebo věc. Komentující pak přihazují své pohledy a zároveň si porovnají argumenty na danou záležitost. Já osobně mám tento druh textů v oblibě, protože se občas pobavím nad nadutostí jistých jedinců. Respektuji jejich názory, nicméně jde o to, jakou formou je jejich postoj vyřčen.
 
Deníky
Dle mého názoru mají být osobní informace skryté veřejnosti. Pokud se však jedná o zprávu z nějakého výletu formou deníku, rád si jej přečtu. Ovšem existují i tací, kteří na svou webovku píší podrobnosti ze svého osobního života. Tak jako u outiftů, i toto je skvělé „zaplácnutí“, když je nedostatek inspirace na čtivé texty.
 
Data o blogerovi
Když bloger píše o svých zájmech, oblíbené hudbě, filmech nebo aktivitách, můžete se v něm najít, a třeba i spřátelit. Rozhodně jde o zajímavé čtivo.