Business

Jak ve skutečnosti probíhá satelitní sledování

Nejrůznější moderní technologie vzbuzují v některých lidech obavy, někdy oprávněné, jindy nikoliv. Jednou z nich je to, že nás s jejich pomocí budou vládní představitelé či nejrůznější bezpečnostní agentury sledovat a budou vědět o každém našem kroku.

Není pochyb o tom, že satelitní sledování https://www.rmc-system.com/ je realita. Avšak je skutečně tak rozšířené? Abychom mohli na tuto otázku odpovědět, řekněme si nejprve, jak vlastně probíhá.

Základem je mít u sebe vysílač, který bude oznamovat vaši polohu. Asi nejznámějším a nejrozšířenějším takovým zařízením je v dnešní době chytrý mobilní telefon. Koneckonců jej k tomuto účelu využíváme i my – vždy, když použijeme navigaci.

satelit1

Jak tedy celý proces funguje? Onen vysílač, řekněme třeba mobilní telefon, vysílá signál. Ten je zachycen družicí, která jej zpracuje a vyhodnotí, odkud přišel. Následně tuto informaci odešle zpět.

Celá věc je tedy poměrně jednoduchá a také účinná. Jenže stejně účinná je obrana proti ní – zkrátka mějte svůj mobilní telefon vypnutý, pokud jej zrovna nepotřebujete, případně jej nechte doma. Pokud jde o to, aby se vám ostatní dovolali, když budou potřebovat, nechte si zřídit klasickou, dnes již prakticky neexistující pevnou linku.

Mnoho lidí se obává, že budou tímto způsobem sledováni, či že už sledováni jsou. Ovšem nabízí se otázka: PROČ by měli být sledováni? Na životě běžného člověka není nic až tak zajímavého či důležitého, aby to ospravedlnilo veškeré náklady, které by k vybudování celoplošného sledovacího systému byly potřeba. Výjimkou jsou samozřejmě čelní vládní představitelé, avšak to je kapitola sama o sobě.

satelit2

Koneckonců, kdyby toto sledování fungovalo, pak by nebyl problém najít během chvíle jakoukoliv ztracenou osobu. A pokud namítnete, že „běžní lidé“ k těmto informacím nemají přístup, pak nelze než připomenout, že se hledají nejen ztracené osoby, o které se jejich blízcí bojí, ale také například uprchlí trestanci či pacienti psychiatrické léčebny, kteří mohou být ostatním lidem nebezpeční.

Jak je tedy vidět, tento strašák není až takovým strašákem, jak se zdálo. Proto můžeme klidně spát – skutečně nás nikdo nesleduje.