Www

www stránky pro online život

Internetově nejpoužívanější zkratka nám dokáže vyhledat pomoci různých hesel skoro vše co hledáme. Jak to vše vlastně nějak jednoduše funguje? Zkratka www patří opravdu snad k nejpoužívanější zkratce na světě. Víte vlastně co se pod touto zkratkou schovává? Jedná se o anglický název World Wide Web. Tedy začáteční písmena třech slov nám dohromady dává již zmíněné www stránky. Tedy ve volném překladu se jedná o světovou síť. Díky této sítě můžeme vyhledávat různé informace na webu a také zadávat přímé adresy do vyhledávače. Abychom trochu věděli jak tyto www stránky fungují, tak je potřeba vědět, že jejich funkčnost je založená na hypertextových odkazech.

google

Možná bychom si www mohli představit jako velké úložiště. Na tomto uložišti jsou uložené hypertextové odkazy. Já jako klient, který si přeji nějaký tento odkaz dostat zadám do úložiště přesný požadavek a toto úložiště mi poskytne danou uloženou věc. Snad je to trochu srozumitelné, ale předpokládám, že v dnešním online světě Vám moc nemusím vysvětlovat o co se jedná na webových stránkách. Určitou zajímavosti může být informace , kdy vlastně se poprvé někdo v České republice poprvé připojil k internetu. Dalo by se říci, že to zase není tak dlouho. Psal se rok 1992 a jednalo se o 13. února. Tedy internet v České republice slaví krásných 30 let. Tedy je v nejlepších letech. 

web

Myslím si, že není potřeba tady dlouho sáhlé vysvětlovat výhody internetových stránek. Přes www stránky můžeme psát emaily, telefonovat, komunikovat s lidmi na druhé straně světa, přes www stránky můžeme řešit své platby v rámci země nebo třeba do zahraničí. WWW stránky nám nabízí možnost poslouchat rádio, sledovat televizi. Nejčastěji www stránky používáme k hledání různých informací nebo si přes ně čteme noviny. A tak bychom mohli pokračovat do nekonečna. Bohužel www stránky nabízí i nějaké nevýhody. Kromě toho, že je to neskutečný požírač volného času, existuje mnoho lidí, kteří si na těchto internetových stránkách dokáže vytvořit závislost.