Životní styl

Můj život je nudný, co s tím?

Ráno vstát, zamáčknout budík, nasnídat se a vydat se do práce. Dopoledne v práci, oběd s kolegy, odpoledne zase práce a práce, pak cesta přeplněnou veřejnou dopravou domů. Koukání na televizi, jít spást. A zítra celé znova. Spousta z nás má právě takový život. Stereotyp. Rutina. Nuda. Když vás někdo nabádá ke změně, zavrtíte hlavou s tím, že stejně nemáte čas. Je nejvyšší čas zkusit něco jiného!

Tady měl být obrázek - kolektiv na pracovišti

Práce

Vaše zaměstnání by vás mělo bavit, ale přesto by vám mělo dávat i volný čas. Možná vám přijde nejdůležitější vydělávat, ale neméně důležité je žít normální život. K čemu by nám bylo topit se v penězích, když bychom neměli čas na rodinu ani přátele. I když vás práce baví, je potřeba si od ní občas i odpočinout, protože jinak by se mohlo stát, že vás brzy začne štvát a budete z ní akorát zhnusení. Kromě toto byste měli pracovat v dobrém prostředí. Je to přece jen místo, kde trávíme velkou část dne, proto bychom se na pracovišti měli cítit komfortně a bezpečně. Pokud je vám někdo dlouhodobě proti srsti, nikdo vám nezakazuje takové pracoviště opustit a najít si místo, kde si vás budou více vážit.

Tady měl být obrázek - Přátelé

Koníčky

Je potřeba mít kromě práce i jinou zábavu. Samozřejmě že vaše práce může být i vaším koníčkem, ale to není důvod, aby vás nemohlo bavit i něco jiného. Nemusí to být nic z oboru. Vůbec není špatné, když právník rád zahradničí nebo vědec rád běhá. Máme neskutečně mnoho možností, tak se nebojme je využít. Vaše koníčky by měly být něčím, při čem budete relaxovat a odpočinete si od každodenních starostí. Neměli byste se bát dělat změny. Když vás něco nebaví, přestaňte to dělat a najděte si jinou činnost, která vás bavit bude.

Přátelé

Nezapomínejte, že člověk je společenský tvor potřebuje k životu ostatní stejně tak, jako ostatní potřebují jeho. Nebojte se chodit ven s lidmi, se kterými se cítíte dobře, a užívat si života.