Dovolená

Hurá na dovolenou

Je čas na odpočinek.

Dovolená. Je to velmi uklidňující pojem nejen pro pracující, kteří na ni mají ze zákona nárok, ale i pro děti. Dospělí si odpočinou od práce a děti jsou rádi, že nemusí do školy. Každý z nás si dovolenou zaslouží. Když se řekne dovolená, většina z nás si představí moře a pláže, zmrzlinu a odpočinek. Ne vždy tomu tak musí být. Pod pojmem dovolená si můžeme představit spoustu věcí, co můžeme v létě dělat. Někdo jede k moři, někdo do přírody, někdo na hory a někdo například jen na chatu mimo město. 

Dovolená u moře.

Dovolená u moře je pro mnohé z nás naprosto úžasný zážitek. Jak si ale vybrat, kam letět? Na internetu existuje mnoho různých cestovních kanceláří. V dnešní době je to velmi jednoduché. Posadíte se doma na židli k vašemu počítači s celou rodinou a jednoduše si vyberete. Někdo raději do Řecka, někdo raději Chorvatsko a někdo například ještě dál. 

Dovolená u moře

K moři si nemusíte jet jen tak odpočinout, ale prozkoumat zajímavé pláže jako jsou například:

Pláž Navagio – Zakynthos  

Je to pláž na řeckém ostrově, kterou zdobí nádherně bílý písek a ztroskotaná loď. Dostanete se sem jedině přes moře. 

Dovolená na horách.

Dovolená u moře je sice krásná, ale co takhle dovolená někde na horách, či v přírodě? Někdo si chce užít klid, někdo dobrodružství. Dovolená v přírodě je pro mnohé velmi uklidňující a dobrodružná. Proto se můžete vypravit například do Rakouska či Vysokých Tater. 

vysoké tatry

Není dovolená jako dovolená.

Jet na dovolenou je sice krásné, ale ne vždy je dovolená jako dovolená. Bohužel se může na pracovišti stát nějaké neštěstí a pošlou vás na nemocenskou dovolenou. Sice odpočíváte, ale pláž a sluníčko tam jaksi chybí. Naopak mateřská dovolená je v tomto ohledu mnohem příjemnější. Sdílíte první roky se svým potomkem, učíte ho správnému chování a absolutním základům, co by měl každý člověk umět. Už máte naplánovanou svojí dovolenou? Ne? Tak honem do toho, aby vám ty nejlepší nabídky neutekly. V dnešní době je velmi jednoduché si zařídit dovolenou. Jednoduše za pár kliknutí na vašem telefonu nebo počítači si vyhledáte, kam zrovna chcete jet, vyberete, naplánujete a hotovo.