Moto

Styl brzda a plyn není tím pravým

Samozřejmě, že my, začínající řidiči, kteří za sebou mají úspěšně kurz autoškoly, nemáme tak úplně svůj styl jízdy. Naopak jsme rádi, že zvládáme ovládat vozidlo s tím, že se snažíme dodržovat předpisy a jezdit bezpečně.
Myslím si, že to je v pořádku, jelikož člověk se nejvíc naučí prostě praxí, ostatně tak je tomu i v mnoha jiných oblastech života. Avšak i tak bychom se měli snažit jezdit plynule, a neblokovat tak tedy provoz na pozemních komunikacích.
motorkáři na výletě
Já osobně jsem prostě řidič, který za jízdy užívá mozek, jelikož přemýšlím nad tím, co vše by mohlo nastat, a snažím se tomu přizpůsobit podmínky své jízdy. Avšak toto dělá jen opravdu malé procento řidičů, nicméně si myslím, že je to dobře. Za volantem by přeci měli sedět ti, kteří jsou zodpovědní a snaží se aspoň trochu předvídat.
Opakem tohoto malého počtu přemýšlejících jedinců jsou ti, kteří jsou podle mého v některých situacích až nebezpeční. Jedná se o řidiče, kteří používají zejména brzdu a plyn, přičemž slovo spojka jim skoro nic neříká. A nejhorší je, když se tato situace ještě zkombinuje s nedodržováním dopravních předpisů a pravidel.
tachometr automobilu
Ráda bych tak tedy tímto článkem předala jakési poučení o tom, jak bychom se my všichni měli na silnicích chovat, přičemž je jedno, zda jste řidičem osobního automobilu, motorky nebo autobusu – pro všechny platí předepsaná pravidla úplně stejně!
dopravní zácpa
Ze všeho nejdůležitější je, aby váš dopravní prostředek byl bezpečný a vyhovoval pravidlům provozu. Pokud je tento krok splněn, tak věřte, že ty následující pro vás nebudou ničím složitým. Dále já osobně považuji za nutné, abychom si byli my sami vědomi našich řidičských schopností, které nedoporučuji nadceňovat ani podceňovat.
Mezi poslední, avšak o to důležitější patří prostý fakt, že předpisy se prostě mají dodržovat! Vždyť přeci jen už děti ve škole jsou vedeny ze strany učitelek k tomu, aby se chovali dle předepsaných pravidel, jelikož pak je život o dost jednodušší.