Láska

Jak mluvit s partnerem o sexu?

Komunikujeme spolu nevhodně a volíme špatné okamžiky. Neposloucháme. Jak mluvit o problémech v sexu, aby to přineslo zamýšlený efekt?

1. Co přesně chcete říct?

Toto je první, základní věc. Stojí za to o tom přemýšlet. Co nás bolí? Jaké pochybnosti máme? Co je pro nás těžké v posteli? Co bychom chtěli dělat jinak? Abychom mohli zahájit takovou konverzaci, musíme si být vědomi toho, co chceme říci druhé osobě.
pár v posteli

2. Poslouchejte druhou stranu

To, co musíte sdělit, je důležité, ale stejně důležité je to, co říká i váš partner. Jinak bude tato konverzace velmi povrchní. Slyšíte, ale neposloucháme. Takto způsobuje to, že reagujete pouze na některá z mluvených slov a něco důležitého vám může uniknout.

3. Nenechte se odradit

První konverzace se ukázala jako marná? Nezáleží na tom, začnete druhou. Komunikace je vztahu zásadní, takže se nenechte odradit po neúspěchu. Podívejte se, co se pokazilo, proč jste spolu nevycházeli a zkuste jiný přístup. Nakonec se to podaří a bariéra zmizí.
žena v posteli

4. Nemluvte v posteli

Mluvit během intimních okamžiků není nikdy dobrý nápad. Je snadné nechat se rozptýlit a neříct to, co jste chtěli. Promluvte si mimo ložnici, na klidném místě, kde se můžete soustředit na to, co chcete říct. Nakonec partnerovi nastiňte vaši vizi řešení problému a vyslechněte si jeho názor. Diskutujte o navrhovaných metodách a společně si vyberte metodu, která se nám zdá nejlepší.
A ještě jedna věc na závěr – nebojte se a neváhejte mluvit. Je pochopitelné, že existují problémy s komunikací o sexu. Jedná se o velmi intimní, citlivé, ale také náročné téma. Zde se musíte otevřít a mluvit o věcech, o nichž nikdo nikomu neříká každý den. Mluvte o své vlastní sexualitě a tělesnosti. Chcete-li však čelit problémům ve vztahu, musíte říci některé věci na přímo, pojmenovat je správným jménem a snažit se je vyřešit.