Životní styl

Plánovač, chaotik, nebo neřízená střela? Jaký životní styl vedete vy?

Lidé se liší v mnoha ohledech. Vzhled, povaha, názory, schopnosti, preference, ale také životní styl. Někdo každý den po práci zamíří do fitka, jiný pracuje až do večera, další pak činí rozhodnutí podle toho, co mu zrovna padne do rány. Pokud bychom chtěli lidi a jejich životní styly rozdělit do co nejmenšího počtu skupin, byly by to asi tyto tři.

Plánovač

Tento typ člověka má vždy vše předem naplánované. 05:00 budíček, 05:10 káva, 05:30 hygiena… Na návštěvu se k němu musíte hlásit i týdny dopředu, jelikož narušit jeho plány by mohlo narušit celý chod vesmíru. Alespoň v jeho očích. Přesně stanovený program nejenže zajišťuje jeho životní úspěšnost, ale rovněž psychickou pohodu. Nemá rád překvapení, změny, nebo nečekané události. Tito lidí mohou být v práci úspěšní, ale jen na některých pozicích. Improvizace je mnohdy stresuje, a ačkoliv ji třeba nakonec zvládnou, a přetvoří nečekanou situaci v nový plán, je to pro ně vysilující. Poznáte je dle perfektně sladěného outfitu, nebo nervózního pomrkáváni na hodinyk ve chvíli, kdy se autobus o minutu zpozdil. Ačkoliv si můžete myslet, že takový člověk je pro život nepoužitelný, není to nutně pravda. Musíte se jen umět přizpůsobit, a on se vám odmění jistotou a bezpečím.

čas plánování

Chaotik

Chaotik je člověk, který není schopný dodržet téměř žádný plán. Na schůzku dorazí téměř vždy pozdě, často něco zapomene, a při návštěvě jeho bytu vás zaplaví změť všeho a všude. Chaotici bývají obvykle inteligentní lidé, kteří však dříve jednají, než myslí. Jejich silnou stránkou pak je přemýšlení za pochodu, a řešení nečekaných situací. V zaměstnání, kde se musí jednat rychle, a dle momentálního stavu, jsou nepřekonatelní. Ve vztazích vás často překvapí pomuchlaným pugetem, na druhou stranu pak mnohdy zapomenou na vaše narozeniny, nebo společné rande. Bývají zábavní a nespoutaní, avšak poněkud dětinští. Jejich životní styl pak připomíná horskou dráhu. Jednou jste dole, jednou nahoře.

rozpadlé puzzle

Neřízená střela

Ačkoliv se může zprvu zdát, že jste potkali chaotika, nenechte se mýlit. Neřízená střela je člověk, který v bytě udržuje pořádek, právě možná proto, že tam moc času netráví. Tito lidé jsou spíš než pro stabilní zaměstnání vhodní k náhodným brigádám, které nachází cestou bez cíle. Ano, rádi cestují, a poznávají nové způsoby života, i kultury. Nemívají předsudky, je s nimi zábava, ale nelze s nimi nic plánovat. Zeptat se jich, zda mají za týden čas, je zbytečné. Sami to nevědí, a nikdy vědět nebudou. Pokud stojíte o vztah s tímto člověkem, budete se muset přidat na jeho cestu světem, která nikdy nekončí. Poradit si se situacemi, které mnohdy nemají řešení, a neztrácet nervy. Ačkoliv se může zdát, že se na chvíli zastavili, je to jen klam, který způsobili tím, že se rozhodli na chvíli vydechnout, než se pustí za novým dobrodružstvím.