Produkty

Správná dieta je základ při hubnutí

Existuje spousta různých diet, ale ne vždy dokáži pomoci. Už jste někdy slyšeli o bezsacharidové dietě? Pokud ne, tak pojďme se podívat v čem je tak výjimečná

V televizi, rádiu, časopisech i na internetu na Vás denně vyskakuje nepřeberné množství reklam ohledně vždy zaručené dietě. Proto pokud nemáte doporučení od někoho jiného, je velmi těžké si mezi tolika dietami vybrat. Důležité je vědět, že hladovění není dieta a nikdy to nebude mít dobrý konec. Dobré výsledky má bezsacharidová dieta také známé pod pojmem low carb. Jak už název napovídá jedná se o vysazení sacharidů z Vašeho jídelníčku a tyto sacharidy nahradíte bílkovinou a tuky. Výhodou této diety je to, že hubnutí, pokud ji dodržujete je rychlé a taky to patří mezi zdravé diety, které nijak nezatěžují Vaše tělo. A jak je dobré dlouho držet tuto dietu? Ze zdravotních důvodu se nedoporučuje ji držet déle jak 2 roky v kuse. Poté by měla nastat nějaké menší přestávka, kdy samozřejmě to neznamená do sebe naházet všechno to co jste 2 roky nejedli a začít třeba glykemický šok z přemíry cukru.

zdravá strava

Co jíst při bezsacharidové dietě

Jak už bylo zmíněno je důležité vysadit sacharidy a nahradit je tuky a bílkovinou. Proto byste při této dietě měli hlavně jíst ryby, maso, proteinová jídla, mléčné výrobky, vejce nebo třeba různé semínka a ořechy, které jsou bohaté na zdravé tuky.

S čím se musíte při této dietě rozloučit

Pokud se rozhodnete skočit do této diety budete se muset rozloučit s rýži, brambory, luštěninami, ale také nepřipadá v úvahu mouka, pečivo a skoro všechno ovoce kromě lesních plodů a avokáda.

cukr

Při dietě se motivujte

Abyste opravdu vydrželi je důležité se při dietě motivovat, ať nějakým luxusním oblečením nebo třeba nějakou odměnou v podobě vysněné dovolené. S motivací se váže i trest, pokud se stane, že byste bezsacharidovou dietu porušili třeba nějakým dobrým dortíčkem. Ale pokud opravdu chcete jít za svým vysněným tělem například do plavek nepochybuji, že se nějakých škobrtnutí dopustíte. Je to jen totiž o Vás.