Peníze

Pojištění majetku a jeho druhy

Pojištění majetku je rozhodně důležitá a problémům předcházející záležitost. V dnešní době nikdy nevíme, co se může stát, z ničeho nic může přijít například živelná pohroma, může do nás někdo nabourat nebo cokoli jiného. Společně se podíváme na několik pojištění, které vám s několika těmito problémy mohou pomoci.  

společné plány

Pojištění domácnosti 

Tento druh pojištění se vztahuje takzvaně na “vnitřek domu”, vztahuje se na všechno vybavení, které máte v domě, od nábytku až po plyšáky vaší dcerky, které má v pokoji. Můžeme ho využít hned v několika případech, při požáru domu, kdyby nám všechen majetek shořel, pojišťovna vyšle na místo odhadce, který s vámi cenu majetku vyčíslí a odhadne tak částku, kterou vám následně pojišťovna bude vyplácet na pořízení nového vybavení. Dále můžeme využít při vodní havárii, pokud by nám například prasklo potrubí a jak se říká “vytopilo” by nám to dům a zničilo podlahy a ostatní nábytek, opět bychom tohle pojištění mohli uplatnit.  

Pojištění staveb 

Jak už z názvu vyplývá, týká se pouze stavebních základů domu, tím jsou myšlena okna, zdi, střecha a tak dále. Tohle pojištění se nejvíce využívá proti živelným rizikům, například proti záplavám, požárům nebo klidně proti silnému krupobití, které by poničilo střechu. Na pojišťovnu bychom se mohli také obrátit, pokud by se jednalo o vandalismus, tudíž, kdyby nám například sprejer poničil novou fasádu.  

malý autoservis

Havarijní pojištění 

V případě využití tohoto pojištění si pojišťujeme svoje vlastní auto na případ, kdyby bylo nějakým způsobem poškozeno, ať už vaší zásluhou nebo klidně zásluhou přírodní katastrofy. U nás se tato situace asi často nestane, ale například velké povodně mohou odnést i auto a poškodit za docela značnou částku. Smlouvu musíme každý rok obnovovat, z důvodu, aby auto mělo stále aktuální hodnotu v případě poškození.