Ženy

Proč se ženám zdá o těhotenství?

Vědci z celého světa se mnoho let pokoušejí prozkoumat tajemství lidských snů. Zřejmě to není nic překvapujícího – konec konců tato sféra našeho života stále není zcela objevena. A i když každý následující experiment poskytuje odpovědi na mnoho otázek, mnoho otázek stále přesahuje oblast vědeckého poznání. Jedním z nejčastějších pokusů je dozvědět se o předmětu a rozsahu lidských snů. Výsledky jsou velmi zajímavé. Zatímco sny mužů jsou velmi rozmanité, ženy nejčastěji sní o dětech a rodině. A co víc – zástupkyně žen mají téměř vždy sny o těhotenství. Výsledky těchto studií potvrzují i statistiky webů, kde se nachází snáře. Karta snáře interpretujícím těhotenství, které se objevuje ve snech, je jedním z nejnavštěvovanějších stránek. Proč ženy sní o těhotenství? Existuje několik odpovědí.
těhotná žena u břízy

·        Vzpomínky

Jedním z faktorů ovlivňujících téma snů jsou vzpomínky. Mozek je často používá k vytváření snů. A tak není divu, že se tolika ženám zdá o těhotenství – konec konců, velké procento žen je zároveň matkou.

·        Touhy

Vědci zabývající se tématem snů souhlasí – jedním z jejich hlavních zdrojů jsou touhy (často v nevědomé). A sny o těhotenství dokonale zapadají do tohoto vysvětlení. Proč? Sen mnoha žen je stát se matkou – bez ohledu na všechny okolnosti. Silná (a často nenaplněná) touha se odráží ve skutečnosti, že žena často sní o těhotenství.

·        Emoce

Zikmund Freud již tvrdil, že lidské sny plynou z emocí. Současní vědci v této oblasti lidského života s ním zcela souhlasí. A sny o těhotenství tuto teorii potvrzují. V tomto případě se mohou projevit vlivem několika faktorů – strach, úzkost, radost, očekávání, ostuda, zklamání, nespokojenost a zklamaná naděje. Sen o těhotenství se tak může objevit jak u ženy těhotné (největší pravděpodobností symbolizuje strach a strach z porodu a vychování dítěte), tak i u žen, které již otěhotnět nemůžou. V druhém případě je nejčastěji spojován s touhou stát se matkou, strachem z těhotenství nebo problémy s dětmi. Existuje opravdu mnoho interpretací takových snů.
spící žena

·        Okolní realita

Výzkumníci snů také nepochybují o tom, že okolní realita může mít velký dopad na jejich téma. Neustálá přítomnost dětí, obavy z nich, nebo otázky týkající se doby narození dítěte – to vše může ovlivnit skutečnost, že se ženám zdá o těhotenství.