Produkty

Proč jsou skříně na míru tak drahé?

Každý z nás chce mít své bydlení co nejhezčí, tak, aby odpovídalo jeho vkusu a aby se tam člověk cítil skutečně dobře. Přeci jen, má to být naše zázemí, kde si můžeme odpočinout a nabrat síly na další náročný den.

Není tedy divu, že jeho zařizování věnují lidé velkou pozornost. A to začíná již u výběru nábytku. Ačkoliv možností najdeme ve specializovaných obchodech skutečně mnoho, někteří lidé se nechtějí spokojit se sériově vyráběnými kusy bez fantazie, které má doma prakticky každý. Chtějí být originální a mít doma něco zvláštního.

vestavenybotnik

Pro ně mohou být řešením skříně na míru. Jedná se o nábytek vyrobený podle zákazníkova návrhu na jeho přání. Výhodou zde je, že se bude vždy jednat o jedinečný kousek, který doma nikdo nemá. Občas nás však k výběru této varianty nepřiměje ani tak naše touha po tom, mít speciální kousek, nýbrž fakt, že prostory mají například atypické rozměry, kam běžnou skříň zkrátka nenapasujete.

Ať už je však důvod jakýkoliv, jistě i vy jste si všimli, že ceny těchto speciálních výrobků nejsou zrovna nejmenší. A tento fakt již mnoho zákazníků odradil. Je tedy dobré se ptát, zda není cena, kterou firmy za výrobu takovéhoto speciálního nábytku požadují, poněkud nadsazená.

vestavenaskrin

Zde je nutné se podívat, co vše tvoří náklady. V první řadě je to samozřejmě materiál. A jelikož i ten je podle přání zákazníka, nelze vybírat ten nejlevnější, jako je tomu často u sériové výroby, kde je obvyklá například levná dřevotříska. Pokud si zkrátka zákazník přeje, aby byla jeho skříň z určitého materiálu, nemá výrobce jinou možnost, než mu vyhovět.

Dále je zde práce. A zde je ten hlavní zádrhel. Zatímco u běžného nábytku je možná pásová výroba, neboť všechny díly jsou stejné, zde je nutné vytvářet speciálně každý zvlášť, mnohdy dokonce ručně. Pokud jej navíc chce mít i ozdobný, pak se práce ještě zvětšuje.

Záleží tedy na vás, jak se rozhodnete. Jen mějte na paměti, že ona vysoká cena má svůj důvod.