Business

Aby stěhování na Mělnicko proběhlo v poklidu

Mělnicko je zajímavá lokalita k bydlení, daří se tu zemědělským plodinám a není to daleko do Prahy a zároveň k překrásným přírodním scenériím, např. k Máchovu jezeru a hradu Kokořín. Kdo se rozhodne přestěhovat se právě sem, jistě nebude litovat. A aby stěhování Mělník https://stehovani-mamut.cz/stehovani-melnik/ proběhlo zdárně a bez zbytečného chaosu a stresu, pamatujte na některé zásady, s nimiž vás mohou seznámit lidé se zkušenostmi, kteří již mají něco za sebou.

radnice v Mělníku je vidět ve filmu Svatební cesta do Jiljí

Nechtějte všechno stíhat za víkend – bylo by velmi pošetilé zvládnout všechny fáze stěhovacího procesu ve dvou dnech, stěhování patří k nejnáročnějším obdobím v lidském životě a právě čas je ten nejlepší pomocník. Vytvořte si alespoň pětitýdenní rezervu a začněte tím, že si vše „hodíte na papír“. Cokoli vás napadne, hned si poznamenejte – nejlépe při posezení u kávy, čaje a dobré svačiny.

krabice pro stěhování

Stěhovací firmu objednejte včas – jedna z prvních věcí je včasná objednávka stěhováků. Komunikujte s nimi po telefonu nebo mailu a svěřte se s každou drobností, abyste předešli nedorozuměním a nepříjemnostem. Ideální je, když zástupce firmy k vám zajde, prohlédne si obě místa a na základě toho vám také vytvoří cenovou kalkulaci a harmonogram prací. Stěhováci také mohou na místě vhodně poradit a ušetřit vám zbytečné starosti.

Balení věcí – nespoléhejte jen na starý textil a vyřazené časopisy, ty navíc páchnou a mohou obtisknout toxickou barvu na vaše věci. Předměty v krabicích balte do bublinkové fólie, do kartonové střiže (vlny), do drobných výplňových tělísek (flo-pak) nebo do nafukovacích polštářků. Krabice nepřetěžujte, aby se neprotrhly a vyřízněte do nich z boku otvory pro ruce – pro lepší přenášení.

Jak s parkováním – dříve se parkování pro stěhováky moc neřešilo, dnes je v některých městech nutné zajít na odbor dopravy a s úředníky si to na místě „vyříkat“. Zaplatíte příslušný poplatek, ale zajistíte si parkovací místo. Vyřízení vaší žádosti může ale trvat až 30 (kalendářních) dnů!