PC

Internet mám rád, ale…

Internet jsem měl rád už od počátku. Nejprve pochopitelně proto, že jsem s ním mohl najít ledacos, co by mi zůstalo jinak odepřeno nebo co by v jiné formě bylo nedokonalejší a určitě i daleko dražší. A to i navzdory tomu, že mi byl internet zkraje dostupný pouze přes telefonní linku, kde se člověk svým způsobem také nedoplatil. A přiznejme si klidně i to, že v mém pozitivním nahlížení na internet měl svůj význam hlavně tam lehce dostupný erotický materiál.

Ale jak čas běžel a běží, přece jenom do určité míry přestávám mít internet rád. Ne že by se mi znelíbil, ale prostě si stále více uvědomuji, jak mi tento může nejen prospívat, ale i ublížit.

online banking

O počítačových virech, které člověk nejednou chytí, aniž by věděl jak, víme snad všichni. A i když jsem si počínal dost opatrně, už mě tyto stály za ta léta s internetem docela dost peněz za odvirování. A s jedním počítačem jsem se vlastně kvůli nim rovnou rozloučil.

Ale problémem nejsou jenom viry. Víte vy vůbec, kolikrát jsem byl vyzýván, abych zaplatil určitou částku v Bitcoinech, jenom proto, že si mě kdosi na dálku nahrál webovou kamerou při erotickém uspokojování a jestli nezaplatím, pošle ty nahrávky mým přátelům a taky do práce a znemožní mě?

Nebo víte, kolikrát mi jenom bylo slíbeno, že zadám-li údaje o svém účtu, pošle mi tam nějaký boháč z podivných světových končin miliony dolarů, ze kterých dostanu za pomoc s převodem provizi?

vyhledávač Google

Víte, kolikrát se se mnou jenom chtěla seznámit krásná děvčata, která prý o mě stojí a ochotně mi na určitém odkazu ukážou i své nahé snímky?

Nebo víte, kolikrát jsem měl investovat s jistotou vysokých zisků do něčeho jako těžba ropy v Nigérii?

Asi všichni víte, že jde v podobných případech o nekalé počínání, které by mi mělo uškodit a podvodníkům prospět. I já to dobře vím. Ale přesto už kvůli tomu nemám internet tak rád jako kdysi dávno. Protože co já vím, kdy přijde nějaká lest, kterou už neprokouknu? A doplatím na to?