Produkty

Zbavte se potíží se zažíváním – pomůže vám s tím psyllium

Vláknina je pro náš organismus velmi důležitá. V potravě jí obvykle přijímáme málo a tak se mohou dostavit potíže zejména s trávením. Jak vše zase urovnat?

Zbavte se potíží se zažíváním – pomůže vám s tím psyllium

Vláknina je pro náš organismus opravdu důležitá, pokud si však nehlídáme složení potravin, které konzumujeme, může nám často chybět. Pokud tělu chybí vláknina nejčastěji se to projeví na zažívání. Problémy se zažívání postihují poměrně velkou část populace, přitom stačí udělat jediné, více dbát na to, co jíme. Pokud i vy pociťujete potíže s trávením, zkuste začít užívat psyllium. Možná se vám díky němu podaří i konečně zhubnout.

pexels-photo-593451

Přírodní vláknina pro vaše střeva

Jitrocel indický nebo také jitrocel vejčitý, tohle jsou názvy pro psyllium. Jde v podstatě o přírodní vlákninu, získává se z očištěných semen jitrocele indického a pro náš organismus má blahodárné účinky. Zejména se pak jeho užívání projevuje na zažívání. V případě, že nemáme dostatek vlákniny, objevuje se zácpa a s tím spojené další nepříjemné obtíže. Na zácpu si ale nemusíte hned brát projímadla z lékárny, která jsou ve většině případů dokonce návyková. Zkuste to přírodní cestou a uvidíte, jak se vám uleví.

pexels-photo-4553369

Dokonce i u lidí, kteří trpí zácpou chronickou bylo prokázáno, že při dlouhodobém a pravidelném užívání psyllia se jejich problémy vyřešili a všechno se vrátilo do normálu. Skvělé je, že psyllium mohou užívat i děti nebo těhotné ženy. Právě malé děti nebo ženy v těhotenství mají velmi často potíže s vyprazdňováním, ani u dětí nebo těhotných však není nejvhodnějším řešením projímadlo. Přírodní cestou jde všechno lépe a není zatěžován organismus.

Jak jej užívat

Jitrocel indický na sebe váže vodu, dokáže až několikanásobně zvětšit svůj objem a právě díky tomu usnadňuje vyprazdňování. Po požití se budete cítit také okamžitě plní, sníží se také chuť na jídlo. Z těchto důvodů se často využívá i při redukčních dietách. Díky pravidelnému užívání jednou denně tak můžete shodit i přebytečné kilogramy. Pomáhá ale také při obtížích s hemoroidy. Psyllium se užívá v sypké podobě, kdy je možné jej rozmíchat ve vodě, ovocné šťávě nebo v čaji. Přidávat si jej ale můžete i do jogurtů nebo kaší. Ihned poté, co se smíchá s tekutinou byste jej ale měli pozřít, ještě dříve, než nabude na objemu.

Někomu může právě nabobtnané psyllium dělat potíže, proto se dá užívat i v tabletách, což je pro mnoho lidí pohodlnější.