Www

Jak na webovky

Webovky neboli www jsou všem notoricky známé. I já jsem s nimi jednou začínala a musím říct, že to bylo ze začátku hodně složité. Www jsem poznala, až když jsem slavila své sedmnácté narozeniny, takže si jistě dokážete představit to mou radost, když jsem konečně zjistila, co to zázračné www znamená. Bylo tedy čerstvých sedmnáct let, když se k nám dostal počítač.

Web? Žádný problém.

Musím se přiznat, že v té době jsme měla jen velmi omezené znalosti, co sw týče počítače. A co to vůbec počítač je? Myslím, že kdybych se takto chovala v dnešní době, tak budu všem k smíchu a jistě by mě si odvezli do blázince. Skoro ve čtyřiceti letech bych nevěděla, co je to počítač? Velká ostuda a ani bych raději nelezla ven. Tak moc bych se styděl. Ale zpět k mým narozeninám. Když se počítač zapnul, tak trvalo dlouho, než se obrazovka počítače rozsvítila, by se na něm dalo něco dělat. Víte, jak jsem si to celé představovala? Že si hned budu hrát na počítači nějaké hry, co jsem vždycky viděla ve filmech. jenže opak byl pravdou. Pro mě všechno bylo složité, že si ani rodiče s  tím nevěděli rady.

Počítač je už klasika a nutnost.

Proto jsme museli zavolat souseda, který mi alespoň základy na počítači vysvětlil. No, přiznám se, že jsem toho moc neuměla a taky jsme toho opravdu jen málo pochopila. Styděla jsem se, ale co jsem mohla dělat, když jsem tomu vůbec nerozuměla? Bylo mi trapně, ale tak moc jsme chtěla umět zacházet s počítačem, že jsem souseda poprosila, aby mi to všechno ještě pořádně vysvětlil a naučil mě to. A víte, jak jsem na tom dnes? Naprosto perfektně! Umím tvořit www stránky, dělat webovky mě hodně baví a já doufám, že moje děti budou taky zapálené pro novinky a snažit se dělat všechno lépe. Díky počítači a www jsem taky zjistila, že se dá toho hodně dělat online, nemusím se nikam hnát. A co teprve online hovory! Je to prima, jen to zkuste. Myslím, že práce na počítači je super, a navíc díky počítači a dalším webovým můžete online i procestovat celý svět.