Business

Penam uspěl v soutěži

Nejprve k firmě samotné. Ta vznikla v roce tisíc devět set devadesát devět. V roce dva tisíce čtyři ji koupil Agrofert s panem Babišem v čele a pak už se jen a jen nakupovaly další. Jak pekárny, tak mlýny.
Nuže i tato firma se účastnila soutěže jako většina ostatních ze společného oboru a dočkala se milého překvapení. Soutěž samotná má název hodně těžkopádný a krkolomný, ale budiž. Název tedy zní Dobrý tuzemský potravinářský výrobek Česká chuťovka 2019 a Dětská chuťovka. Myslím, že Česká chuťovka by zcela postačovalo.
Bílé pečivo
No, této soutěže se podle dodaných údajů mělo účastnit přes šedesát našich firem. Pokud se tyto údaje zakládají na pravdě a soutěž probíhala dle regulí, je třeba před Penamem hluboce se klanět.
Domácí chléb
Že nejde o soutěž ledajakou vypovídá fakt, že se koná již jedenáct let. A její kvality můžeme doplnit dalším faktem, totiž že hlavní odborným patronem je pan prof. Ing. Karel Melzoch CSc., rektor VŠCHT (Vysoká škola chemicko-technologická v Praze). Od roku dva tisíce třináct, je mimo hlavní ceny udělován hodnotitelskou komisí také titul Rytíř české chuti.
Firma Penam jen letos dostala šest ocenění, ale značku soutěže, tedy značku Česká chuťovka, dostalo letos sto padesát osm výrobků. Plus dětská kategorie dalších dvacet šest. Pro laika, který jich zná zhruba deset je to číslo hodně zarážející. Jenže když se na to podívá blíže, zjistí, že jen chleba může být na padesát druhů plus další pečené výrobky. Mimochodem namátkou vyberme jen tři oceněné, abyste si udělali obrázek. Tak jsou to například Jankovy buchty s náplní tvarohovou, Roll s náplní skořicovou, nebo babeta s příchutí citronovou.
Všechny by se měly údajně pyšnit skvělou, ba vynikající chutí. O složení by také nemělo být pochyb, tedy asi žádná chemie, jenže to už zajíždíme do extrémů a možných spekulací.
Proto se dobře podívejte na obal toho, co třeba snídáte a pokud tam značku výše zmíněnou najdete, můžete si pochutnat ještě více.