Firmy

Klimatex, značka české kvality ve světě sportovního oblečení

Je jen velice málo českých firem, které nabízejí sportovně zaměřeným zákazníkům funkční a pohodlné oblečení pro sportovní aktivity, a to od spodního prádla až po bundy. Jednou z takových firem je bezesporu společnost KLIMATEX, a.s. se sídlem v Letovicích, jejíž produkty lze zakoupit prostřednictvím jejích webových stránek nebo využít jednu ze čtyř firemních prodejen, které se nacházejí v Praze, Brně, Ostravě a Letovicích. Výrobky této značky lze také pořídit např. v síti prodejen Sportisimo na mnoha místech v České republice.

cyklista při západu slunce

Společnost je zaměřena na funkčnost materiálů, jejich prodyšnost a rychlý odvod vlhkosti, aby bylo tělo udrženo co nejvíce v suchu, což je při pohybových aktivitách podstatné. Oblečení i obuv je určena především pro turistiku, cyklistiku a běh. Jednotlivé druhy oblečení jsou vyvinuty tak, aby se mohly podle potřeby vrstvit a poskytovat tak účinnou ochranu a pohodlí v závislosti na aktuálních klimatických podmínkách. Materiály, které firma při výrobě používá, jsou zejména výsledkem vlastního vývoje, jsou však používány také některé osvědčené materiály ve světě uznávaných výrobců. Společnost tak ručí za kvalitu svých výrobků.

Vedle pestré nabídky oblečení, bot a doplňků pro muže, ženy i děti nabízí Klimatex také zakázkovou výrobu, a to pro:


·         sportovní týmy a kluby, které chtějí závodit a reprezentovat ve stejných dresech


·         firmy, ať už se jedná o jednotné oblečení pro zaměstnance nebo o firemní dárky


·         zákazníky se specifickými požadavky na funkci oděvu, např. záchranné složky, průmyslovou výrobu, laboratoře, apod.


stadion a běžkyně

Společnost nabízí také dárkové poukazy v hodnotě 500 Kč, 1 000 Kč a 2 000 Kč, které mohou být tím nejlepším dárkem pro sportovní nadšence, kteří si tak mohou sami vybrat z pestré nabídky produktů. Mezi univerzální výrobky vhodné pro všechny náročné aktivity ve velmi chladném počasí patří např. komplety funkčního prádla, které se skládají z horního dílu s dlouhým rukávem a spodního dílu s dlouhými nohavicemi a díky svým vlastnostem zajistí nejen komfort, ale zejména sucho a správnou termoregulaci.