Láska jako odpověď na samotu v životě ženy

Nový vztah. Láska. Právě od ní a od nového partnera čekáme, že vyřeší naši samotu.  Zažene dlouhé večery o samotě, přinese nový příval energie do života a už nikdy nás nenechá samotné. Jak ale rozpoznat zdravý vztah od závislosti vzniklé z čisté neschopnosti vydržet sama se sebou?
Pár – relax v trávě

Naučte se být sami a šťastné

Štěstí je stavem naší myslím, nikoli výsledkem vztahu. Od malička se učíme, že je nutné najít si partnera, předhazují nám to rodiče, křičí to nás ze všech romantických filmů, knižních románů a dokonce i z reklam. Kamarádky jsou zadané, mají děti a první otázka, která padne při každém setkání, je „Tak co, už někoho máš?“. Nemám. A ani nechci, dokud se nenaučím být sama. Pokud totiž nejsme schopné vydržet sami se sebou a sami se v běžném životě zabavit, partner to nezpraví. Stane se z něj jen záplata a nás nebude nic nutit vytvářet si vlastní život.
Teprve pokud si prvně vybudujeme vlastní život, který budeme s někým sdílet, můžeme být ve vztahu naprosto svobodní. Pokud budeme od partnera očekávat, že nám dá něco, co sami nemáme a čeho nejsme schopny, dříve nebo později narazíme. Nejen, že se na partnerovi staneme závislé, ale časem přijde rozčarování, prvotní zamilovanost odezní a teprve si uvědomíme, že to s partnerem není zase tak růžové jak se na první pohled mohlo zdát.
Partneři při zimní procházce

Stejné přitahuje stejné

Na první pohled bychom řekly, že se protiklady přitahují. Programátor se dá dohromady s baletkou, květinářka se stavebním inženýrem, technika versus umění, ale při podrobnějším pohledu zjistíme, že jsou to právě stejné aspekty povahy, kvůli kterým se dva konkrétní lidé přitáhli.
Pokud jste tedy spíše introvertka, která není schopna jít sama do divadla, a máte pocit, že jste konečně našla extrovertního muže, který vás vytáhne do společnosti, nenechte se oklamat. Někde v hloubi duše bude stejný nespolečenský introvert jako vy sama, i když první zdání může klamat.
Jak si tedy přitáhnout spokojeného vyrovnaného muže? Prvně buďte vy sama spokojená a vyrovnaná a on se ten pravý najde.