Peníze

Někdy příjem nestačí

Je skvělé, když člověk sežene vždycky dost peněz, když se nemusí alespoň v důležitých záležitostech omezovat. Někdo takový má všechno, co k životu potřebuje, a aspoň v tomto ohledu tedy vede důstojný a spokojený život.

Ale zatímco jsou mezi námi lidé, pro které to platí, kteří skutečně vydělají dost na to, aby se svými příjmy vyšli, jsou tu i jiní, jimž to není dopřáno. A ti druzí už si třeba ani zdaleka tak spokojeně nežijí, těm se nemusí vést nijak dobře a někdy na tom mohou být třeba i vysloveně uboze.

mince v ruce

Tak už to v životě chodí, že je někomu přáno a někomu ne. A jak to zaonačit, aby aspoň ty nejpotřebnější finance měl každý z nás, aby si každý mohl dovolit zaplatit aspoň za to, bez čeho se nedá obejít? Ti, jimž zrovna není osudem přáno, to mohou vyřešit třeba tak, že si vezmou půjčku. Jistě, není to zase až tak dokonalé, protože se půjčené peníze musí později splatit, ale aspoň se jimi překlene dočasná komplikovaná situace a dojde se bez extrémních problémů do lepší budoucnosti.

Ale kde si vzít půjčku, která by nuznému člověku pomohla? Na koho se obrátit, aby se žadatel nedočkal jenom zklamání kvůli zamítnuté žádosti, což se stává často těm, kteří nejsou bonitní?

tmavá peněženka

Když se nad tím mnozí z nás zamyslí, dospějí k poznání, že nejlepší je ve finanční tísni vsadit na nebankovní hypotéku. Protože americká hypotéka neklade žádný mimořádný důraz ani na mimořádně vysoké příjmy žadatelů, ani na jejich registry dlužníků bez negativních záznamů, ani na další obdobné kvality. A tak se tu pomoci dočká i ten, komu by sotva někde jinde půjčili. Chce to mít jenom nemovitost, kterou by se zaručilo splacení půjčených finančních prostředků, chce to mít aspoň nějaké příjmy, a je to. I tomu, kdo nemůže nabídnout víc než právě toto, tu jsou ochotni pomáhat, když je toho třeba, i tomu tu poskytnou třeba i velké peníze, úměrně hodnotě zastavené nemovitosti. A to bývá často důležité.