Ženy

Jak vše zvládnout a nezbláznit se?

Ženy to v životě nemají lehké. Naše postavení ve společnosti a v rodině na nás nakládá velké množství povinností. Vypravit děti do školy a do školky, zavést je tam, utíkat do práce, z práce na nákup, vyzvednout děti, uklidit domácnost, postarat se o zvířata, udělat domácí úkoly s dětmi, uvařit večeři a po uspání dětí se proměnit ve svůdnou ženu, která manželovi splní jeho tajná intimní přání v ložnici.  

Samozřejmě pro své milované děláme všechno rády a s láskou. Mnohdy je toho ale na nás moc a zapomínáme relaxovat a uspokojovat také své potřeby. Jak to všechno zvládat a nezbláznit se? Zde vám přinášíme několik tipů, jak si zachovat své duševní zdraví v běžném každodenním shonu.  

žena

Pravidelný spánek 

I kdyby ta hromada nevyžehleného prádla měla počkat do dalšího dne, jděte spát včas, abyste měli dostatek hodin pro kvalitní spánek. Díky spánku získáme tolik potřebnou energii a mnohem lépe snášíme a veškerou zátěž a úkoly. 

Čas pro sebe  

Najděte si každý den alespoň 30 minut pro sebe. Můžete si dát horkou vanu, přečíst si několik stran v knize, můžete se věnovat vaší skin care, nebo můžete těchto 30 minut využít pro krátké relaxační cvičení, meditaci, jógu anebo například krátkou procházku.  

Čerstvý vzduch 

Nezapomínejte trávit dostatek času na čerstvém vzduchu. Zkuste jít do obchodu pěšky nebo vystoupit z autobusu o pár zastávek dříve. Pobyt na čerstvém vzduchu nám zlepšuje náladu a dodává nám energii. Díky chůzi si také snadno utřídíme naše myšlenky.  

Plánujte 

Vždy si dobře naplánujte, svůj den. Napište si vše, co musíte udělat a nezapomeňte také započítat volný čas pro sebe. Díky plánování si nebudete dávat nereálné cíle, úkoly si lépe rozložíte a vše se vám bude mnohem lépe zvládat. Vy se tak vyhnete stresu z nedokončených úkolů.  

Káva a kniha

Rozdělte a úkoly

V případě že žijete ve společné domácnosti se svým manželem a dětmi, pokuste se některé úkoly předat na ostatní. I malé děti Vám mohou pomoci vyskládat myčku, nebo utřít prach v nižších místech. Ty větší už s přehledem mohou vysávat, nebo třeba umýt koupelnu. Velmi Vám usnadní práci, když si budou všichni především uklízet věci po sobě.  

Bonusová rada  

Když něco neuklidíte zrovna dnes, tak jak jste si naplánovala, opravdu se nic nestane. Věřte, že vám ta domácí práce neuteče. Zkuste tedy myslet více na sebe, mé milované ženy.