Životní styl

Co dělat pro své zdraví každý den?

Otužujte se

Pravidelné otužování má nespočet zdravotních benefitů. Výhoda je, že je zdarma a nic extra k němu nepotřebujete. Stačí jen ranní sprchu zakončit studenější vodou. Posílíte svou imunitu a nachlazení se vám bude vyhýbat obloukem.

Jezte vitamíny

Každý den si nandejte na talíř porci ovoce a zeleniny. Snažte se kupovat lokální produkty od farmářů. Taková domácí jablíčka budou jistě líp chutnat a budou mít i větší obsah vitamínů a minerálů. Do jídelníčku zařaďte také zakysané mléčné produkty. 

snídaně

Cvičte mozek

Udržujte svůj mozek neustále v kondici a nedovolte, aby zlenivěl. Každý den si vyluštěte křížovku, sudoku, zapamatujte si SPZ auta před vámi, pište nedominantní rukou, choďte pozpátku nebo žonglujte.

Hýbejte se

Pravidelně se hýbejte. Nemyslíme tím nutně aerobní cvičení ve fitku, ale bohatě postačí procházka venku. A i to, když vystoupíte o zastávku dříve a dojdete domů pěšky se počítá. Doma můžete vyzkoušet jógu nebo jiná protahovací cvičení.

Čtěte knihy

Místo večerního brouzdání po sociálních sítích si vezměte knihu. Čtení knih působí blahodárně na náš mozek, rozšiřuje slovní zásobu, podporuje fantazii a kreativitu a umí prohloubit empatii. 

Meditujte

Meditaci si nemusíte představit jako hodinové sezení v tureckém sedu. Postačí i 5 minut, kdy se budete snažit na nic nemyslet. Nechte myšlenky volně plynout a soustřeďte se jen na svůj dech. 

sport

Běžte brzy spát

Také doháníte resty po nocích? Věřte, že pro vaše tělo to není moc dobré. Přes noc se totiž potřebuje regenerovat a při nedostatečném spánku vám hrozí zhoršení myšlení, paměti a pozornosti.

Napijte se vody

Dodržujte pitný režim. Na stůl si postavte sklenici s vodou nebo bylinkovým čajem. Hlídejte si příjem tekutin, který by měl být alespoň 2 litry denně. Jinak budete dehydratováni, což se nejčastěji projeví únavou, malátností, suchou pokožkou a bolestí hlavy.