Ženy

Jste sama? Možná, že je to dobře! Zvyknout si na svobodný život jde a možná to pak nebudete chtít změnit!

Jste pořád sama? Netrapte se tím a naopak z toho udělejte svou přednost. Jak se naučit žít sama se sebou a jde si na to i zvyknout a být šťastná? 

Jste sama? Možná, že je to dobře! Zvyknout si na svobodný život jde a možná to pak nebudete chtít změnit! 

Všichni kolem vás už někoho mají? Mají vaše kamarádky partnery, děti a žijí úplně jinak, než by? Někdy je těžké vyrovnat se s tím, že všichni jsou už usazení a žijí rodinným životem, člověk se pak má tendenci srovnávat s ostatními a pochopitelně se můžete cítit tak, že vám už zkrátka ujíždí vlak. Jenže pokud se naučíte svůj život přijmout takový, jaký je, vytěžíte z toho maximum a naučíte se fungovat samostatně, na svobodný život si zvyknete natolik, že to pro vás bude nakonec velmi těžké změnit. Co dělat, když jste stále sama a čím se zabavit? Jaký smysl života najít? 

žena sama

Společnost se na vás od jistého věku dívá jinak

Bohužel na svobodné ženy hlavně po třicítce se každý dívá jinak, než na svobodné muže v tom samém věku. Zatímco muži jsou ještě kabrňáci i ve čtyřicítce, i když jsou sami, taková žena je pak už dávno odepsaná a každý ji lituje. Jenže to určitě není zapotřebí. I když společnost udává, jak by to mělo být, že by se každý měl párovat, měl by mít děti a žít rodinným životem, to že vy ještě partnera na celý život nemáte, není žádná ostuda. Naopak, jste přece výjimečná, jen to taky tak musíte přijmout. Pokud toužíte po dětech i po muži, doma se utápíte v smutku, i okolí si toho všimne. 

Musíte se naučit žít samostatně, vždyť to není zas tak špatné. Smysl života lze najít v charitě, v cestování, můžete se věnovat koníčkům, práci nebo studiu, můžete prostě dělat cokoliv, co chcete. A to vaše zadané kamarádky zcela jistě nemůžou. 

šťastná žena

Co když pak někdo přijde? 

Lidé jsou různí a někteří dokonce samotu vyhledávají záměrně. Takoví si na to ale zvyknou a je pro ně mnohem těžší sžít se s druhou osobou, než žít o samotě. Pokud si tak zvyknete na svobodu a na to, že jste sama a uvědomíte si, že jste tak vlastně šťastná, asi se vám bude pak mnohem hůře zvykat třeba na nový vztah. Ale i tak to může fungovat. Je mnoho párů, co spolu chtějí být, ale nedokážou spolu třeba bydlet. Pak už si jen stačí nastavit ta správná pravidla. 

Každý by měl žít dle sebe, jediné co je důležité, je totiž naše vlastní spokojenost.