Business

Nezůstávejte na hubnutí sami a najděte si parťáka! Jak ale donutit sebe a ještě někoho dalšího?

Hubnutí je proces dlouhý a je potřeba vytrvat, jinak jakákoliv snaha přijde vniveč a všechno ztratí svůj smysl. Chcete něco udělat se svou váhou? Vydržte!

Nezůstávejte na hubnutí sami a najděte si parťáka! Jak ale donutit sebe a ještě někoho dalšího?

Donutit se k zahájení diety je těžké, vydržet dietu, když máte rádi dobrého jídlo, je ještě horší. Snazší to může být, když si k hubnutí najdete parťáka, se kterým můžete celé to trápení a odříkání sdílet, samozřejmě pak ale můžete sdílet společnou radost z úspěchu. Jenže, jak přinutit někoho z okolí, aby do toho šel s vámi, když se i vy musíte dlouze přemlouvat? Můžete se přemlouvat, ale mnohem lépe funguje motivace. Navíc v dnešní době na to nikdy sami být nemusíte!

pexels-photo-2383009

Proč do toho jít?

Když se do něčeho nutíme a rozhodně to neplatí jen o dietách, nikdy nemůžeme být spokojení a obvykle nedosáhneme ani takových výsledků, jakých bychom chtěli. Takže takhle to nepůjde. Pokud ale cítíte, že je čas na změnu a nejste se sebou spokojení a nedostanete se do svých oblíbených džínů nebo vám shazování kilogramů doporučil lékař, snažte se najít to dobré, takže hledejte pozitiva. Nenuťte se, ale naopak se motivujte. Hubnutí může být navíc legrace, když na to nebudete sami, bude legrace dvojnásobná.

Proč hubnout? Člověk se po shození pár kilogramů hned lépe cítí, no a samozřejmě se to odrazí i na celkovém fyzickém a duševním stavu a zdraví. A to jsou dobré důvody, proč začít, ne? A pak už jen stačí o tom stejném přesvědčit někoho z okolí. Zapojte okolí do své diety, půjde vám to mnohem lépe a možná i rychleji a bez nějakých kolapsů. Sami sobě se totiž vždycky nějak vymluvíme, ale vymlouvat se parťákovi, to už tak snadné není a ne vždy to vyjde. Tohle přece známe z běžného života.

pexels-photo-1199607

Koho můžete vzít k sobě?

Když se řekne hubnutí v páru, okamžitě nám naskočí partner, někdo z rodiny nebo kamarád. Jistě, s blízkou osobou je to nejlepší, ale ne vždy najdete u toho druhého stejné nadšení. Pokud vám to nevyjde se známými a rodinou, můžete se v hubnutí podporovat s úplně cizími lidmi, od čeho máme dneska moderní hubnoucí aplikace a sociální sítě, že? Zkuste se přidat do skupinky na sociálních sítích a najděte si parťáka na hubnutí tam, můžete se společně nejen navzájem podporovat a motivovat, můžete společně sdílet své úspěchy ale i neúspěchy a můžete si navzájem radit.

Je dokázáno, že hubnutí v páru nebo ve skupině lidí z blízkého i dalekého okolí vám půjde mnohem lépe. A začít můžete nejlépe hned!