Web

Pozor na některé internetové weby

Jistě i vám již někdy někdo řekl, že si máte zejména na internetu dávat pozor. Opravdu je to tak. Člověk si musí dávat velký pozor na to, aby někomu nenaletěl, protože by tak mohl přijít například o svou identitu nebo dokonce o peníze na svém účtu.

Určitě jste již někdy byli varováni, abyste nikde nevyplňovali věci o sobě nebo o své platební kartě, pokud se nebude jednat o platbu za nákup. Často se lidé setkávají s tím, že jim chodí emaily, které je nabádají na internetové weby, kde právě mají vyplnit všechny své údaje. Myslete na to, že pokud něco takového uděláte, můžete přijít o vše, co máte.

notebook na stole

Ne nadarmo se říká, že jsou věci, na které by člověk neměl vůbec reagovat. Pokud vám někdy do vaší internetové pošty dorazí emaily, které nebudou napsány správně česky, pak na ně neklikejte a rovnou je umístěte do spamu. Věřte, že díky tomu si ušetříte mnoho starostí. Mějte něco takového na paměti.

Pokud by se vám náhodou někdy stalo, že byste přeci jen na odkaz klikli, vyplnili všechny své údaje a formulář odeslali, pak okamžitě kontaktujte svou banku, která vaši kartu zablokuje a vy tak nepřijdete o své peníze. Je možné, že vás to ze začátku nenapadne, ale může se klidně stát, že se vám sami ozvou z banky, že něco není v pořádku.

data a země

Je mnoho lidí, kteří se již s něčím takovým setkali. Opravdu je velmi důležité co nejdříve zareagovat. Jen velmi těžko byste pak své peníze dostali zpět.

Opravdu buďte opatrní, aby se nestalo, že přijdete o vše, co máte. Nikdo nemusí přijít o to, co má a to ani vy. Stačí jen, abyste se pohybovali jen na bezpečných stránkách a abyste neklikali na nic, co by mohlo způsobit problém.

Mladí lidé jsou s něčím takovým obeznámeni. Je ale zapotřebí s něčím takovým obeznámit i starší, protože právě ti o něčem takovém nemusí vědět a ve výsledku mohou přijít o všechno.

Buďte i vy zejména na internetu v pozoru. Může vás to zachránit.