Technika

Pěkná silnice

Pamatuji si, když u nás silničáři dělali novou silnici. To přijeli z opravdu velice těžkou technikou a já jsem to viděla poprvé. Byl tam takový velký válec, kterým právě váleli ten rozteklý měkký asfalt, aby zadělali opravdu velké díry na silnici. Abych vám řekla pravdu, tak už to vážně bylo potřeba. Vždycky, když jsem jela autem okolo, tak mi málem upadl podvozek anebo odlétla kola od auta. Byli tam opravdu tak velké díry, že už jsem kolikrát nadávala nebo odmítala jezdit autem. Kolikrát jsem raději už jela autobusem, protože ty díry a výmoly na silnici byly opravdu už tak moc nesnesitelné, že se divím, že s tou těžkou technikou nepřijeli už třeba o pět let dříve.

Chodcům špatná silnice nevadí.

Ani nevím, na čí popud nebo povel to silničáři udělali, ale byly tam opravdu rychle. A podle mého názoru už je někdo na to vyhnal a řekl jim, že už teď silnice u nás ve vesnici jsou opravdu katastrofální a že to chce opravdu velkou opravu a to rychle. Byla jsem ráda, že během měsíce tohle silničáři měli všechno hotové. Podívala jsem se ještě pořádně na tu jejich techniku, co sebou vozili.

Toto je pěkná silnice.

Byla tam nějaká velká sbíječka nebo něco, co tak vypadalo. A potom ten velký válec. A taky nikdy nezapomenu na ten smrad z toho asfaltu, který když je měkký a rozteklý, tak opravdu hodně smrdí. A ani nevím, jestli to škodí ovzduší a prostředí. Jenomže to je jedno. Všechno má své plusy a mínusy, ale díry na silnici s zadělat prostě musí. Vzpomínám si taky na jeden případ, kdy jeden můj kolega vjel kolem do díry a vyboural se. Takže si myslím, že zadělat díry na silnici opravdu je velice potřeba. A jsem ráda, že k tomu je potřeba a taky kvalitní technika, která tohle silničářům opravdu umožní a zjednoduší práci. Máte taky už zkušenosti s tím, že se vám něco stalo, když jste autem nebo na kole vjeli do nějakého výmolu na silnici? Mě ještě naštěstí ne, dávám si pozor, ale ani nechci znát důsledek.