Láska

Co je to láska?

Co se Vám vybaví, když někdo řekne slovo láska? Ve většině případech bude odpověď partner. Ale u určitých jedinců to může být třeba pes, jídlo, kočka, kůň a mnoho dalšího. Ale vzpomenete si na svoji první lásku? Ve většině případech se to odehrává na základní škole. Prvně se zamilujete a je to ohromná láska. A vy si myslíte, že Vám to vydrží do konce Vašeho života. Ani si nedokážete představit, že byste se se svou první láskou rozešli. Prostě to neexistuje. Je to pro Vás něco nového a je to krásné. Zažíváte emoce, které Vám byly dosud neznámé. Vyměňujete si vášnivé polibky, možná dojde i na první sex. Ale čas je neúprosný.

dvě srdce

Letí střemhlav, ale vy si toho nevšímáte, protože jste po uši zamilovaní. Dokonce se i stává, že při těchto prvních láskách si ani nevšímáme chyb toho druhého. Ale jak ten čas plyne, tak se stává, že i láska vyprchává a vy si začnete všímat těch chyb, které jste předtím neviděli. Nejdříve Vám můžou přijít roztomilé, ale časem Vám ty chyby začnou vadit. Dokonce se může stát, že Vám začnou vadit natolik, že se kvůli nim začnete hádat a nakonec se spolu rozejdete. Lásku vystřídaly slzy, hněv, zloba a nenávist. První dny po rozchodu si říkáte, že v životě už nikdy žádnou lásku nenajdete a že Vás pravá láska opustila. A už vůbec nechápete, jak jste mohli s takových člověkem chodit. 

zavěšená papírová srdce

Všichni okolo Vás chodí po špičkách, protože jste taková hromádka neštěstí. Pouštíte si samé smutné písničky, u kterých pláčete. Jídlo Vám nechutná a nic Vás nebaví. Ale už si neuvědomujete, že tím netrápíte jen sebe. Trápíte tím i své rodiče. Oni se musí každý den na Vás koukat, jak se trápíte a neví, jak by Vám pomohli. Nakonec vymyslí ten nejlepší způsob, jak Vám mohou pomoci. Obejmou Vás. Takové objetí od maminky je kolikrát lepší, než tisíce slov. A vy si konečně uvědomíte, že láska Vás neopustila.