Produkty

Na cyklo výlet je třeba se dobře obléci

Cyklistika byla a je velmi oblíbeným sportem. V poslední době jejímu kouzlu propadli i s v á t e č n í c y k l i s t é, kteří poznali, že na kole dojedou dál, než by došli pěšky. A tím pádem i poznají více své okolí a projedou a objeví místa, která doposud neznali.

Ale i tito noví objevitelé cykloturistiky poznali, že „na kolo“ je dobré se vhodně obléknout. A to proto, že Craft cyklo oblečení není určené jen a pouze pro sportovní nadšence, kteří šlapou denně sto a více kilometrů, nýbrž i pro n o r m á l n í c y k l o j e ž d ě n í.

cyklo sport

Pokud řádně šlápnete do pedálů, prostě se zpotíte, to je normální a přirozená reakce těla. Jestliže budete mít oblečeně běžné bavlněné triko, co se stane? Pot se vysráží, triko provlhne a začne vás studit. A nastuzení je nasnadě. Kdežto sportovní cyklo dresy jsou vyráběné z propustných materiálů, které dokážou pot odvést od těla ven, takže vás nic nestudí a neznepříjemňuje cyklo projížďku.

Navíc výrobci sportovního oblečení jdou ve vývoji dále, než si myslíme. Pečlivě zkoumají vlastnosti materiálů a hlavně to, aby trika, dresy, cyklo kalhoty a podobné jim záležitosti na našem těle „seděly“. To znamená, že byste nikde neměli mít přebytečnou látku, která se bude například v podpaží hrnout a způsobovat tak nepříjemné pocity, které u výletů zrovna nepotřebujete.

cyklo kolo

Značkoví výrobci cyklo sportovního oblečení dokážou i upravit střih, a to detailnímu rozboru toho, jak se naše tělo při šlapání pohybuje. Záleží jim na tom, jak se i pohybují ramena a paže při jezdecké pozici. Až se nechce věřit tomu, co mají pod svým drobnohledem. Ale vědí, co dělají, protože pak jsou schopni odstranit nadbytečný materiál např. z oblasti podpaží a dokážou i uzpůsobit přední i zadní střih té nejlepší jezdecké pozici!

Podobně tak zkoumají i spolupráci boků a kolen při jízdě na kole a vy už jen sezobnete tu pomyslnou třešinku na dortu, kdy si v cyklo obchodě koupíte cyklistické kalhoty špičkové kvality.