Láska

Chladný vztah

Důvodem proč se Vám toto děje je tzv. chladný vztah. Jedná se o to, že se už dlouho nic neděje. Vášeň vyprchá ze života a pocitově už ke svému partnerovi, partnerce nic necítíte. Stále je tu určitá náklonost, proto toho druhého opustit nechcete. Takže se zamilujete do někoho, kdo projeví větší zájem. Někdy stačí jen pochopení, vyslechnutí problémů a je to. Kdokoliv, kdo se více zajímá je rázem přitažlivější než Vaše několikaletá láska.  

Líbající se siluety.

Možné řešení v bodech

          Tajná nevěra

          Návštěva psychologa i s partnerem

          Rozchod / Rozvod

Nevěra

Ano, i toto je možnost, avšak není úplně morální. Tuto možnost však úplně nedoporučujeme, jelikož by se klidně mohlo stát, že to dojde až k poslednímu bodu. Ukončit Váš vztah však můžete i bez takovýchto variant.
Chlapec a dívka u stromu.

Poradna

Nejlepším řešením je zajít do poradny pro páry. Dnes je to běžná záležitost. Každý vztah časem zchladne a je třeba s tím nějakým způsobem pracovat. Pokud Váš partner vidí to samé, co vy a bude souhlasit s návštěvou je to super znamení, že mu záleží na vás. Pokud s tím má problém a úplně to zavrhuje je něco zaručeně špatně. Na vztahu musí pracovat oba, jeden člověk dlouho nedokáže vztah táhnout sám. Tudíž to stejně spěje k rozchodu, který byste zbytečně akorát oddalovali.

Rozchod

Tou poslední částí je rozchod. Pokud cítíte, že už nevíte jak dál, nepůjde to jinak. Některé citové vazby nelze přehlížet a pokud jsou vzájemné je třeba se jich držet. Je celkem zbytečné se vzdávat vztahu pro jednostranný cit, který však může být jen chvilkové poblouznění. Jedná se jen o chvilkovou záležitost, která během pár měsíců přejde. Vy byste pak plakali nad tím, co nikdy nemělo žádnou velikou budoucnost. Samozřejmě pokud máte děti snažte se vždy vztah nějakým způsobem zachránit. Děti potřebují oba dva rodiče a rozvody je zbytečně traumatizují, takže pokud už tuto variantu zvolíte, zajistěte dítěti včasnou podporu. Dobrá by byla i dětská psychologická poradna. Mohou totiž vlivem špatné zkušenosti mít problém ve svých budoucích vztazích. Mohou se Vám odcizit. Chce to tedy opravdu raději preventivně odbornou pomoc. Ať už je mu deset, anebo jen pět let.

Samozřejmě se rozhodněte podle citu i srdce. I my víme, že láska umí hlavu pořádně zamotat. Takže vzhůru do rozhodování!