Produkty

Obal Xiaomi Redmi Note 7 může být i ze silikonu

Pouzder na mobily existuje více typů, mezi nimi se úspěšně prodívají hlavně obaly ve tvaru knížky, označované jako flip, a také silikonové obaly. Ty jsou konstruovány tak, že obejmou přístroj z boku a zezadu, jako kdyby zapadl do nějaké nádoby. Přední strana však zůstává nechráněna. Přesto má toto řešení svá plus, pro něž se stalo oblíbeným hlavně u teenagerů a lidí, co využívají telefon takřka nepřetržitě, a potřebují se velmi často dotýkat displeje.

dívka s mobilem

Proč si vybrat silikon

Je zdravotně nezávadný – především víme, že silikon nikomu neublíží, a to ani batolatům. Můžete mít telefon takto chráněný i tam, kde se pohybují malé děti, které rády leccos strkají do úst. Samotný materiál zdravotně závadný není, ale přece jen není určen k tomu, aby jej někdo olizoval, už kvůli množství patogenních bakterií, nebo virů, které si můžeme takto zavléci domů z venkovního prostředí. Udržet silikon v čistotě je docela snadné, snese čištění hadříkem, i praní v ruce a kontakt s běžnými saponáty v domácnosti.

Je levný – díky tomu, že stojí silikonový obal na Xiaomi Redmi Note 7 doslova pár korun, nemusíte mít obavy z toho, že se časem zašpiní, nebo poškrábe, prořízne, naštípne, či nějak podobně poškodí. Silikonová pouzdra se nejčastěji vyrábí transparentní s nějakým vzorem potisku, a tak je můžete mít i ve více vydání a střídat je mezi sebou.

mobil v ruce

Poskytuje základní ochranu – pamatujte ovšem na to, že silikon je jen základní ochranný prostředek, který nechrání dotykový displej, měli byste k němu pořídit ještě tvrzené sklo. Pokud ovšem přístroj máte neustále na očích, třeba na stole, a prakticky s ním nikam nechodíte, což je častokrát případ seniorů, anebo jej vkládáte jen do měkké kapsy, se silikonem vystačíte.

Snadná manipulace – takto chráněný telefon se dobře drží v jedné ruce, na rozdíl od řešení flip, kdy musíte přední stranu odklopit, a mít ji v dlani, nebo ji zahnout pod přístroj.