I nebankovní hypotéky mohou být výhodné

Ceny nemovitostí v posledních letech dosahují astronomických výšin a zdá se, že ani probíhající celosvětová pandemie koronaviru tento strmý nárůst nepozastaví. Je tomu spíše naopak. Nemovitostí je stále žalostný nedostatek a to primárně v krajských městech, kde si za bydlení zkrátka budeme muset připlatit. Jedinou možností, jak si v současné době vlastní bydlení pořídit je hypoteční úvěr. Podmínky hypotečních úvěrů se však každým rokem zpřísňují. Ty základní nastavuje Česká národní banka, další si pak ještě mohou doplnit samotní poskytovatelé úvěrů.

plán domu

Česká národní banka navíc bankám přikazuje důkladnou lustraci všech svých žadatelů. Pokud by tak neučinily, mohlo by to pro ně mít nedozírné následky. Úvěr by mohl být napadnut pro jeho neplatnost a dlužník by nemusel platit úroky ani další poplatky. Úvěr by následně splácel dle svých finančních možností. Za zamítnutým úvěrem tak nehledejte neochotu bank, ale složitou legislativu.

smlova k podpisu

Nebankovní hypotéky https://www.hypotekybezregistru.cz/nebankovni-hypoteka/ jsou pro mnohé trnem v oku, ale přitom mnohdy představují jedinou záchranou stanici pro žadatele, kteří v bance z jakéhokoliv důvodu neuspěli. Nebankovní subjekty jsou totiž v mnohých ohledech o poznání benevolentnější. Mnoho společností své žadatele neprověřuje v registrech dlužníků či pro ně není negativní záznam důvod k zamítnutí úvěru.

Bankovní společnosti přistupují k jednotlivým žádostem individuálně. To znamená delší schvalovací proces, který nemusí být každému po chuti. Nebankovní společnosti v tomto případě postupují rozdílně. U menších úvěru pracují s automatickým schvalovacím procesem, i u větších úvěrů je však schvalování otázkou několika málo dní. Jsou tedy ideální variantou pro takové žadatele, které potřebují mít k dispozici finanční prostředky co možná nejrychleji.