Vztahy

Nedostatek spánku = nedostatek vášně

Často slyšená fráze „ne dnes, zlato, jsem unavená“ – nabývá zcela nového významu. Nedávná studie amerických vědců ukázala, že nedostatek spánku vážně poškozuje náš sexuální život. Výzkum North American Menopause Society (NAMS) na skupině 93 000 žen jasně ukazuje, že existuje vztah mezi kvalitou spánku a sexuálním potěšením.

muž spí v posteli

Miluji tě a ty radši spíš

Shromážděné výsledky ukázaly, že čím kratší je doba spánku, tím větší je pravděpodobnost poruch v sexuální sféře. Ženy, které spaly méně než 5 hodin denně nebo trpěly nespavostí, deklarovaly čtyřnásobný pokles touhy. Kvalita a délka spánku nejen ovlivnila celkovou pohodu, ale také silně ovlivnila jejich erotickou sféru.
spící žena v posteli

Milujeme se stále méně a méně

Asi není žádným překvapením, že v českých ložnicích touha opadává. Jak výzkum ukazuje, přepracovaný člověk, který je zahlcený každodenními problémy, necítí tolik touhy a vášně, jako jeho bezstarostný kolega. Výzkumy ukazují, že pouze 49 procent žen je spokojeno se svým sexuálním životem. Obzvláště znepokojující je skutečnost, že až 30 procent českých žen mělo pohlavní styk se svými partnery, i když na to nemělo vůbec chuť. Milujeme se stále méně a méně – to dokazuje více výzkumů v této oblasti.

Proč dneska ne?

Jak již víme, může existovat mnoho důvodů pro snížení libida. Přepracování, stres, notoricky známá únava – to vše zvyšuje frustrace a nespokojenost, a tím i nedostatek touhy po sexu nebo snížení jeho kvality. Ženy oddané rodině a práci často zapomínají na své sexuální potřeby. Pokud tato situace trvá několik dní, není to znepokojující, ale pokud to trvá donekonečna, je to pro partnerské vztahy nebezpečné, shodují se psychologové.

Když tedy partner zívne, líně se protáhne a rychle usne, měl byste mu porozumět, nechat ho se pořádně prospat a teprve potom se oddávat vášnivým sexuálním hrátkám.