Ženy

Zajímavosti ze života Michelle Obamové

Michelle Obama je manželkou 44. prezidenta USA Baracka Obamy. Byla první dámou, která se zaměřila na sociální problémy lidstva jako je chudoba nebo vzdělání. V roce 2018 vydala svou monografii zvanou Becoming, která vypráví o jejím dětství v Chicagu až po léta strávená v Bílém domě.
Pojďme si o této výjimečné ženě povědět více zajímavostí.

1. Chicago
Michelle LaVaughn Robinsonová se narodila 17. ledna 1964 v Chicagu. Její otec Fraser byl zaměstnancem v městské vodárně a matka Marian byla dříve sekretářkou u Spiegel než se rozhodla zůstat doma a věnovat se malé Michelle a staršímu synovi Craigovi.

jaká byla první dáma

2. Rodina Robinsonova
Rodina Michelle žila v bytě s jednou ložnicí a neměla mnoho peněz. Michelle tak se svým bratrem přespávali v obývacím pokoji, který byl rozdělen prostěradlem.

3. Vzdělání
Rodiče pro Michelle i Craiga chtěli jen to nejlepší, a tak je matka už ve 4 letech učila číst a psát a snažila se svým dětem vysvětlit, že klíčem k lepšímu životu je vzdělání.

4. Vedoucí třídy
Právě díky domácí výuce Michelle mohla přeskočit druhou třídu a v šesté třídě byla zařazena do třídy pro nadané. 

5. Hra na klavír
Michelle už odmala hrála na klavír a cvičila velmi usilovně, jelikož jí její rodiče museli říkat, že je důležité si dělat i přestávky.

6. Princeton
Michellina tvrdá práce se vyplatila, protože v roce 1981 navštěvovala Princeton. Na univerzitu se dostal i její starší bratr Craig.

7. Aktivismus
Když Michelle absolvovala Harvard, zúčastnila se několika demonstrací, které požadovali školu, aby přijala více studentů a profesorů s odlišnou barvou pleti.

Milovaná Michelle Obamová

8. Barack
S Barackem Obamou se poprvé setkala v právnické firmě Sidley Austin, kde pracovala jako mentorka pro mladé letní stážistky. Po prvním pozvání Michelle Baracka odmítla. Až poté si uvědomila, že mezi nimi je chemie a s pozváním souhlasila.

9. Víceprezidentka
V roce 2005 se Michelle stala víceprezidentkou lékařského centra University of Chicago. Na pohovor tehdy vzala malou Sashu, jelikož neměla hlídání. Zároveň se díky Michelle zvýšil počet dobrovolníků až o 500%!

10. Dokonalá manželka
Michelle svou práci opustila v roce 2008 při kandidatuře Baracka během jeho kampaně, aby ho mohla naplno podporovat.